اولین سایت اطلاع رسانی عطر ایران (تاسیس 1380) ، عطر یار  Friend Perfume

   

www.zibaweb.comصفحه اصلی زیبا وب

برای تست  عطر به صورت زیر عمل کنید.

ابتدا لازم است شما درک کاملی از عطری که انتخاب کردید داشته باشید. متاسفانه بعضی افراد به خاطر شیوه غلط تست کردن عطر، عطری را انتخاب می کنند که در استفاده های بعدیشان متوجه می شوند که رایحه ای که در فروشگاه درک کرده اند متفاوت از چیزی است که الان به نظر می رسد و آن به خاطر درک ناقص عطر است.شیوه درست و اصولی تست کردن به صورت زیر می باشد.

میزانی از عطر که اغلب در ظروفی با در پوش غلطتکی  قرار دارند را بر روی بخش داخلی مچ دست ها (نقاطی که نبض دارند و حرارت بدن در آن نقاط بالاست) استعمال نمایید و چند دقیقه صبر کنید گذشت زمان باعث می شود تا رایحه با شیمی بدن شما واکنش دهد و به یک بالانس و تعادل با بوی بدن شما برسد و رایحه با کمک حرارت بالای بدن در نقاط نبض دار، متصاعد شود.

متاسفانه در بعضی موارد مشاهده شده در هنگام تست کردن، عطر را با کمک مچ یا کف دست دیگر مانند کرم برروی پوست می مالند این کار به نحوی سرکوب کردن نوت هاست به طوری که بعضی اجزاء که قدرت جذب بالای در پوست دارند در اثر این مالیدن جذب پوست می شوند و دیگر متصاعد نمی شوند  لذا بالانس خود عطر به هم می خورد و درک افراداز عطر ناقص است.

مطالعات نشان می دهد افراد متناسب با فاکتورهای که در بالا ذکر شد از میان 14 زیر گروه عطری،عطر های موجود در دو یا سه زیرگروه رامی پسندند و علاقه ای به زیر گروه های دیگر ندارند. توصیه ما به افرادی که متداول عطر استفاده می کنند این است که زیر گرو ههای عطریشان را مشحص نمایند. این کار باعث می شود تا افراد مجبور نشوند عطر مورد علاقه خود را در میان چندین هزار عطر جستجو کنند بلکه جامعه عطری را کوچک کرده ودر زیر گروه های شخصی خودشان جستجو کنند.

معمولا بیش از سه رایحه را همزمان نمی توان تست کرد چون حس بویایی شما اشباع شده و تست کردن بیش از حد باعث سر در گمی بیشتر می شود. مچ دست راست و چپ و داخل آرنج یکی از دست ها سه مکا نی است که می توانید سه رایحه خود را همزمان تست کنید.

بعد از انتخاب عطر دلخواهتان می توانید عطر را در نقاط نبض دار بدن مانند داخل مچ دست ها، آرنج ها زانو ها، زیر گوش ها و گردن استعمال نمایید پوست گردن نسبت به نقاط دیگر حساس تر است و احتمال بروز حساسیت در این نقطه از بدن بیشتر از سایر نقاط است.

 

 

نحوه تست کردن عطر

«اطلاعاتی که در این بخش در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد اطلاعات عمومی مربوط به عطر است. اگر عطر را در  سه مرحله 1) فرمولاسیون 2) تولید و 3) عرضه، بخش بندی کنیم اطلاعات عمومی به نحوی بخش سوم فرایند عطر را شامل می شود یعنی مرحله ای که عطر مراحل فرمولاسیون و تولید را سپری نموده و در فروشگاه ها عرضه شده استـ ».

زیر گرو ه های عطری

مطمئنا اگر در فروشگاها به دنبال عطر مناسب بگردید ممکن است دسته بندی های متنوعی از انواع عطرهایی که موجود است را شاهد باشید و این یک امر طبیعی است. دسته بندی عطر ها تا حدی اختیاری است زیرا عطر سازان از آن استفاده کردند تا توصیف کامل تری از عطر های که ساخته اند داشته باشند و چون بو به راحتی قابل وصف نیست از ویژگی های درونی (نوع اجزاء معطره موجود) رنگ ها، فصل ها، مزه ها، الهام گرفتن از طبیعت و اصطلاحاتی چون گرمی و خنکی- ملایمی و تندی و... بهره گرفته اند تا بتوانند تصور کاملی از عطر را داشته باشند.

کاملترین دسته بندی دسته بندی در 4 گروه و 14 زیر گروه می باشد و معروف به دایره عطری است این دایره عطری دسته بندی عطر ها در سال 2012 و شکل اصلاح شده دایره عطری منتشر شده در 1983 می باشد.

اصلاحات انجام شده به صورت زیر است

1-    گروه Aromatics/Fougere از مرکز دایره خارج و در بین Citrus  و Dry Woodsقرار گرفت.

2-    زیر گروه Woods در گروه Woody وزیر گروهFruity  در گروه  Fresh اضافه شد.

چگونه عطر خود را انتخاب کنیم.

فاکتور های تاثیر گذار متعددی  در انتخاب یک عطر وجود دارد. هر فرد متناسب با سن، جنسیت، شخصیت و موقعیت اجتماعی که دارد، رنگ پوست،نوع پوست، خشکی و مرطوب بودن، میزان اسیدیته سطح پوست،میزان تعریق بدن و در مجموع شیمی بدن، نوع  رژیم غذایی، نوع فصل- آب و هوای منطقه که در آن زندگی می کند، نوع فرهنگی که با آن رشد نموده و بزرگ شده است ( اختلاف زیادی که بین رایحه های عطر های عربی با موارد فرانسوی یا سوئیسی  مشاهده می شود تایید کننده اثر فرهنگ بر انتخاب نوع رایحه است)، میزان سطح هورمون ها (علی الخصوص خانم ها که نوسانات هورمونی بالای در دوره های بارداری و چرخه... دارند و باعث می شود تا تغییراتی در قدرت و تیزی حس بویایی و نوع رایحه که علاقه مندند داشته باشد)  و حتی زمان استفاده مثل در طول روز یا شب و یا هدف از استفاده از عطر چون عطر مناسب برای جلسات خصوصی یا رسمی، دیدار های  زوجین و ... مواردی هستند که در انتخاب عطر تاثیر گذارند.

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که عطر ها برای استعمال بر روی پوست طراحی شده اند نه لباس (البته عطر های که اورجینال و اصل اند).

 نوشته شده توسط هیئت تحقیقاتی شرکت صنعت عطر، مدیریت: مهندس غلامحسین ساقی. www.jusfel.com

 

 

دانش و هنر فرمولاسیون عطر

«در این بخش ابتدا تاریخچه ای از عطر ارائه و در ادامه، از نحوه استخراج مواد معطره شروع و تا رسیدن به فرمولاسیون نهایی یک عطر به صورت مرحله به مرحله مطالبی ذکر می شود

 
تاریخچه عطر: عطر مایعی خوشبو که حاوی اسانس های از گلها و مواد دیگر است. کلمه پر فیوم(perfume) ازممزوج شدن کلمات "پِر" به معنای "از میان" و "فوموس" به معنای دود که منشاء آن آیین روم باستان است مشتق شده است. در معابد روم، گلهای خرد شده، برگ ها و تراشه های چوب، رزین های معطر و تند را در میان ذغال سنگ بر افروخته می ریختند تا دود معطر آن پیشکشی برای خدا باشد؛ رومیان این بوی که از میان دود بر می خواست را پرفیوم نامیدند. فرانسوی‌ها، بوی خوشی را که در هوا پخش می‌شد، "عطر" نامیدند.

 
فرانسویها پیشگامان صنعت عطر سازی و سردمداران کنونی هستند کسانی که هنر عطر سازی را به علم عطر سازی تبدیل کردند. اساس کار فرانسوی ها طبقه بندی رایحه ها در سه دسته بود که امروزه به نام نوت میشناسیم. بدست آوردن عطرهای شبیه به هم از منابع مختلف، ابداع روش هایی برای ترکیب کردن عطرهای گوناگون بدون آسیب شیمیایی به آن ها که منجر به نوآوری در تولید عطرها می شد.، امکان تجزیه شیمیایی عطرها و به دست آوردن اجزای آن ها به صورت خا لص از جمله موفقیت های اولیه ولی پر ثمر در تاریخ عطر سازی بود. مثلاً در مورد اسانس پرتقال می توان آن را به 20 تا 30 جزء متفاوت تجزیه کرد و هر جزء را پایه ای برای عطر جدید قرار داد.

مواد مورد استفاده در عطر سازی شامل ماده معطره، الکل، آب، تثبیت کننده ها، روغن های ممزوج کننده، نگهدارنده ها می باشد. درصد بالای ماده معطره باعث می شود عطری که ساختید دارای بوی شدیدی باشد متداول این است که 70 تا 85 درصد عطر را الکل، ،5 درصد را آب و 15 تا 30 درصد را ماده معطره تشکیل دهد. ماده معطره عامل بو در عطر ها است لذا توضیحات کاملی در این زمینه ارائه می شود. ماده معطره ممکن است منشاء طبیعی، سنتزی یا نیمه سنتری داشته باشد. ماده معطره های طبیعی خود می تواند منشاء گیاهی، حیوا نی یا دریایی داشته باشد.

با توجه به فعالیت گسترده ای که مجموعه در رسیدن به تولید عطر های طبیعی دارد و همچنین اثرات مثبت مشاهده شده از این عطر ها بر جسم و روان آدمی، این بخش به طور کامل و دقیق در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. روش های مختلف استخراج مواد معطره(اسانس،کانکریت،آبسلود):استخراج به روش های حرارتی و غیر حرارتی امکان پذیر است در زیر تعدادی از این روش ها ذکر می شود: تقطیر-فشار و تیغ زنی-استفاده از حلال-روش هوایی یا بادی-روش خیساندن-تقطیر تجزیه ای-استفاده از آنزیم هیدرولیز کننده-استخراج با سیال فوق بحرانی. تعدادی از این روش ها اصلاح شده و به چند روش تخصصی تر تبدیل شده است. در ادامه مطالبی در مورد این روش ها ارائه خواهد شد....  توسط هیئت تحقیقاتی شرکت صنعت عطر، مدیریت: مهندس غلامحسین ساقی

عطر  یار؛  برای آنهایی که دوستشان دارید

For your loved ones

Per i vostri cari

Pour vos proches

لأحبائك

Sevdikleriniz için

あなたの愛する人のための

 

باز نشر زیبا وب

..............................................................................................................................

www.zibaweb.com  سایت اطلاع رسانی عطر ایران

www.zibaweb.comصفحه اصلی