( عمده فروشی عطر ): فروش عطر مرغوب فله به مغازه های خرده فروشی در هر نقطه ازکشور

 

اولین سایت اطلاع رسانی عطر ایران (تاسیس 1380) ، عطر یار  Friend Perfume

 

   

www.zibaweb.comصفحه اصلی زیبا وب

 

راه هاي شناخت عطر خوب و روشهای نگهداری عطر  توضیح در مورد عطر ها ی فله

عطر اصل و پاک
نسبت به خريد عطر اصل، حساس باشيد. عطرها مستقيما با سيستم تنفسي شما سروکار دارند. اگر عطر شما نامرغوب باشد احتمال اين‌که به بدن‌تان و حتي به محيط‌زيست صدمه بزند زياد است. اين روزها زياد ديده مي‌شود که دستفروش‌ها عطرهايي را با شکلي شبيه عطرهاي اصل مي‌فروشند و متاسفانه عده‌اي هم اين عطرها را مي‌خرند. سري به سايت‌هاي فروش عطر مورد نظرتان بزنيد. با يک جست‌وجوي ساده متوجه خواهيد شد که قيمت آن عطر حدود چقدر است. چطور ممکن است همان عطر را با يک دهم قيمت بفروشند و بگويند اصل هم هست؟ حتي اگر گفتند به خاطر نداشتن جعبه به قيمت پايين فروخته مي‌شوند باور نکنيد؛ اين عطرها تقلبي هستند.

عطر چيست؟
عطرها از 78 الي 95 درصد الکل طبيعي به علاوه اسانس‌هاي روغني ساخته مي‌شوند. اين‌که در هر عطري ميزان اسانس روغني به‌کار رفته چقدر باشد، اسامي مختلفي به عطرها مي‌دهد که خوب است شما هم با آن‌ها آشنا شويد تا موقع خريد انتخاب دقيق‌تري داشته باشيد.

پرفيوم‌ها: پرفيوم‌ها بهترين و بادوام‌ترين نوع رايحه‌ها با 22درصد اسانس روغني هستند.

ادو پرفيوم‌ها: بعد از پرفيوم‌ها، ادوپرفيوم‌ها قرار مي‌گيرند. اين گروه با داشتن 15 الي 22درصد روغن‌هاي معطر رتبه دوم را به‌دست مي‌آورند.

ادوتويلت‌ها: اين دسته8 تا 15درصد اسانس روغني دارند.

ادکلن‌ها: که براي مردان استفاده مي‌شود تنها حدود 4درصد روغن دارند.

ادوفرش‌ها: اما رقيق‌ترين عطرها اصطلاحا ادوفرش ناميده مي‌شوند که 3درصد اسانس روغني دارند و به کار آن‌هايي مي‌آيند که دل‌شان مي‌خواهد عطرشان بسيار ضعيف و ملايم باشد. هرچقدر ميزان اسانس روغني يک عطر بيشتر باشد قيمتش هم بيشتر و ماندگاري‌اش زيادتر خواهد بود.براي همين با توجه به استفاده‌اي که از عطرتان مي‌کنيد يکي از دسته‌هاي بالا را انتخاب کنيد. معمولا براي مهماني‌ها دسته اول و دوم گزينه‌هاي بسيار مناسبي هستند، به‌خصوص آن‌هايي که دوست ندارند عطرشان را به همراه‌شان ببرند و مجددا تجديدش کنند. براي استفاده‌هاي روزمره و محيط‌هاي کاري، از ادوتويلت‌ها و ادوفرش‌ها استفاده کنيد که رايحه‌هاي رقيق و ملايمي دارند. امروزه ادوپرفيوم‌ها و ادوتويلت‌ها، بيشترين توليد خودشان را دارند. چون آدم‌هاي امروزي بيشتر از هر چيزي خواستار ماندگاري هستند و هردو اين موارد ماندگاري نسبتا بالايي دارند.

نگهداري عطر


بعد از استعمال عطر از محکم بسته شدن درش مطمئن شويد. شيشه عطرها را در جاهاي گرم يا در معرض نور خورشيد قرار ندهيد. اين کار باعث از بين رفتن بخش زيادي از بوي عطر و در عين حال تيره شدنش مي‌شود. به همين خاطر است که خيلي از توليد‌کنندگان عطرها شيشه‌هاي تيره يا مات را براي عطرشان انتخاب مي‌کنند.
سعي کنيد عطري را انتخاب کنيد که انگار براي شما ساخته شده است، عطري که با آن احساس راحتي کنيد. به اين‌که اين عطر روي بدن فلان دوست يا آشنا خوش بوست اکتفا نکنيد. عطرها را حتما بايد روي بدن خودتان امتحان کنيد. پوست هر کسي، ميزان خشک يا چرب بودنش و حتي رايحه شخصي هر فردي با ديگران متفاوت است. وقتي براي خريد عطر به فروشگاهي مي‌رويد، آن عطر را روي بدن‌تان اسپري کنيد و بگذاريد 10 دقيقه بماند. معمولا بعد از 10دقيقه عطرها خودشان را نشان مي‌دهند و مي‌توانيد تشخيص بدهيد براي شما مناسب هستند يا نه اما هستند عطرهايي که در يک ساعت اول چندان دوست داشتني به‌نظر نمي‌رسند و تازه بعد از گذشت يک ساعت خودي نشان مي‌دهند. سعي کنيد براي خريد عطر اصلا و ابدا عجله نکنيد. باور کنيد آدم لباسي با پارچه زبر را راحت‌تر از عطر نامناسب تحمل مي‌کند!

عطر ارزان‌قيمت هرگز!


دقت داشته باشيد که هيچ گراني بي‌حکمت نيست! مسلما يک عطر ارزان قيمت نه چندان معروف نمي‌تواند جاي برند‌هاي معتبر سازنده عطر را بگيرد. در مورد عطرهاي نامرغوب بايد بدانيد که ممکن است کمي پس از استفاده بدبو شوند. براي همين اگر از اين نوع عطرها داريد آن‌ها را به هيچ‌وجه روي لباس‌تان اسپري نکنيد. اين کار باعث مي‌شود بوي بد به خورد لباس برود و به سختي بتوانيد از دستش خلاص شويد اما اگر روي مچ دست‌هاي‌تان اسپري شده باشد با شست‌وشو به راحتي از بين خواهد رفت.
عطر را معمولا روي لباس اسپري نمي‌کنند، به‌خصوص پرفيوم‌ها و ادوپرفيوم‌ها، چون ميزان روغن آن‌ها بالاست و روي لباس لکه مي‌اندازد، ولي اگر خيلي دوست داريد لباس‌تان هم بوي عطر بدهد، مي‌توانيد عطر را روي لباس‌هاي تيره و با فاصله اسپري کنيد، آن هم در محل‌هايي که به چشم نمي‌آيند، مثل زير تاي يقه لباس.

رايحه‌هاي اصلي


عطرها با اين‌که خيلي متفاوت هستند اما در ساخت‌شان معمولا از يکسري رايحه‌هاي اصلي استفاده مي‌شود، رايحه‌هايي مثل، عطر گل‌ها، رايحه‌هاي شرقي، ترکيب گل و رايحه‌هاي شرقي، چوب صندل و ميوه‌ها جزو اصلي‌ترين‌ها هستند. همچنين گياهاني مثل باديان رومي، گل سرخ، ترنج، هل، چوب سدار، اکاليپتوس، کندر، ياسمن، شمعداني، زنبق، اسطوخودوس، ليمو، ياس بنفش، لي لي، ماگنوليا، خزه، بهار نارنج، پرتقال، زنبق زرد، نعنا، کاج، تمشک، رز، گل مريم و وانيل جزو موارد بسيار محبوب و پرطرفدار به حساب مي‌آيند. نوع عطر اين گياهان و ميوه هاست که تعيين مي کند عطر شما سرد است يا گرم.
شايد از خودتان بپرسيد؛ چطور مي‌شود عطري که ترکيبي از روغن‌هاي معطر و الکل است ماندگار شود؟ در حالي که الکل مي پرد و روغن‌هاي معطر هم ممکن است زياد با دوام نباشند.

راز ماندگاري عطر با بخش ديگري از طبيعت تکميل مي‌شود: حيوانات! جالب است بدانيد عطر را با کمک گرفتن از بعضي از حيوانات ماندگار مي‌کنند. حيواناتي مثل آهو، با ايجاد مشک به دوام عطرها کمک مي‌کنند. يعني معمولا سازندگان عطرهاي خوشبو مقداري مشک و عنبر هم به عطرشان اضافه مي‌کنند تا اين عطرها مدت زمان بيشتري رايحه‌شان را حفظ کنند و روي بدن بمانند.
معمولا ميزان ماندگاري پرفيوم ها و ادوپرفيوم ها به همين خاطر بيشتر از سايز عطرهاست. بنابراين اگر ميزان ماندگاري عطر براي تان مهم است به سراغ اين دو دسته برويد.

نحوه درست استفاده‌ کردن از عطر


خيلي‌ها فکر مي‌کنند همين که عطر را روي بدن اسپري کنند، کار تمام است! اشتباه نکنيد. عطر زدن آداب مخصوص به‌خودش را دارد، البته اگر دل‌تان مي‌خواهد ماندگاري عطرتان بيشتر شود و مرتبا مجبور به استفاده مجدد نباشيد؛ عطر را روي قسمت‌هاي نبض‌دار بدن اسپري کنيد آن هم نه از فاصله خيلي نزديک. عطري که از فاصله نزديک اسپري شود روي يک نقطه جمع مي‌شود و احتمال اين‌که بوي آن به تلخي بزند زياد مي‌شود. مچ دست‌ها، گردن (در مواردي ممکن است باعث ايجاد حساسيت شود) و آرنج‌ها محل‌هاي اصلي اسپري شدن عطر هستند. دست‌تان را در فاصله 10 تا 15 سانتي‌متري اين نقاط بگيريد و به آرامي عطر را اسپري کنيد. در مورد مچ دستان يک نکته را به خاطر داشته باشيد؛ بعد از استفاده از عطر، مچ‌ها را به هم نساييد؛ اين کار باعث خراب شدن بوي عطرتان مي‌شود.
بعضي‌ها عطر را تنها روي گردن‌شان اسپري مي‌کنند اما فقط به گردن اکتفا نکنيد چون بخش زيادي از بوي عطرتان رو به بالا خواهد رفت و کمرنگ مي‌شود. مچ دست‌ها براي تکميل اين پروژه عالي است!

يک راه جالب ديگر هم براي اين‌که بوي خوش‌تان بيشتر شود وجود دارد، مقداري کمي از عطرتان را در هوا اسپري کنيد و به سمتش برويد، اين طوري عطر روي تمام بدن‌تان خواهد نشست. اگر عطرتان ماندگاري کمي دارد و براي مثال تا از خانه به مهماني برسيد پريده است يا کمرنگ شده، خوب است شيشه را به همراه‌تان داشته باشيد و وقتي نزديک مقصد مورد نظرتان شديد از عطرتان مجددا استفاده کنيد. اين کار عطر را تازه‌تر نگه مي‌دارد.

تمام محصولات عطري


از تمام محصولات وابسته به عطرتان استفاده کنيد.
اگر دقت کرده باشيد به‌خصوص عطرهايي که توسط کمپاني‌هاي معروف توليد مي‌شوند معمولا داخل جعبه‌هايي هستند که ساير محصولات مثل لوسيون و ژل حمام يا دوش هم درون شان قرار گرفته است. براي اين‌که هميشه بوي خوب‌تان به قوت نخستين لحظات استفاده از عطر باقي بماند مي‌توانيد موقع استحمام از ژل دوش يا حمام اين محصولات استفاده کنيد. بعد از استحمام، لوسيون همان محصول يا اسپري را مورد استفاده قرار دهيد. در نهايت هم ادوپرفيوم‌تان را روي بدن اسپري کنيد و مطمئن باشيد که اين رايحه تا استحمام بعدي به‌خوبي روي بدن‌تان باقي خواهد ماند. به خاطر داشته باشيد براي استفاده از لوسيون خوب است که از پاها شروع کنيد. اين طوري عطر لوسيون رو به بالا مي‌رود و خيلي خوب روي بدن مي‌نشيند.

عطر گرم، عطر سرد

www.zibaweb.com  سایت اطلاع رسانی عطر ایران


معمولا بيشتر افراد تعريف ساده عطر گرم و سرد را مي‌شناسند؛ مي‌دانند عطرهايي که در آن‌ها رايحه شکلات يا چوب صندل يا ادويه‌هاي شرقي به کار رفته باشد عطرهاي گرم به حساب مي‌آيند و عطرهايي که در آن‌ها رايحه ليمو و نارنج يا هندوانه به کار رفته باشد عطرهاي خنک هستند. براي فصل‌هاي سرد بايد از رايحه‌هاي گرم استفاده کرد و براي فصل‌هاي گرم از رايحه‌هاي سرد.
حالا که کم‌کم به بهار نزديک مي‌شويم، بد نيست به فکر عوض کردن عطرتان بيفتيد. براي اين فصل از رايحه‌هاي خنک استفاده کنيد. بهتر است براي اين فصل 2 عطر تهيه کنيد؛ يکي براي استفاده روزمره و ديگري براي مهماني‌ها. عطرهاي سنگين، مثل توليدات برند ديور يا ورساچه را در مهماني‌ها استفاده کنيد؛ اين عطرها معمولا به تلخي يا شيريني مي‌زنند.
از آن‌جايي که با ورود به فصل بهار روزهاي گرم هم کم‌کم خودي نشان مي‌دهند به سراغ عطرهايي با ماندگاري بالا برويد. بدن در فصول گرم سال، بيشتر عرق مي‌کند و همين مسئله باعث از بين رفتن زود به زود بوي عطر مي‌شود برخلاف زمستان که عطرها براي خودشان حالا حالاها مي‌مانند و جايي نمي‌روند!

چگونه عطر تقلبي را تشخيص دهيد؟


عطرهاي تقلبي معمولا شيشه‌هاي نامرغوب و کدري دارند. چاپ روي شيشه و جعبه معمولا کمرنگ و با نمونه اصل آن متفاوت است و محتويات شيشه به طرز عجيبي غيرعادي به‌نظر مي‌آيد(مثلا خيلي پر رنگ هستند).
اگر در اينترنت عکس نمونه‌هاي اصل را ببينيد به راحتي مي‌توانيد با نمونه‌هايي که فروشنده‌ها به شما نشان مي‌دهند مقايسه کنيد و انتخاب درستي داشته باشيد. اگر عطر شما تقلبي باشد مي‌تواند علاوه بر پوست به ريه‌ها نيز آسيب بزند. علائمي مثل خارش گلو و بيني، عطسه، آبريزش بيني و سرفه مي‌تواند نشان‌دهنده مشکل‌دار بودن عطرتان باشد. از طرف ديگر افرادي که آلرژي دارند يا به بيماري‌ها و مشکلات تنفسي مثل آسم دچار هستند بايد بسيار مراقب خودشان باشند.kardorost.com

 

عطر  یار؛  برای آنهایی که دوستشان دارید

For your loved ones

Per i vostri cari

Pour vos proches

لأحبائك

Sevdikleriniz için

あなたの愛する人のための

 

باز نشر زیبا وب

..............................................................................................................................

www.zibaweb.com  سایت اطلاع رسانی عطر ایران

www.zibaweb.comصفحه اصلی