( عمده فروشی عطر ): فروش عطر مرغوب فله به مغازه های خرده فروشی در هر نقطه ازکشور

اولین سایت اطلاع رسانی عطر ایران (تاسیس 1380) ، عطر یار  Friend Perfume

   

www.zibaweb.comصفحه اصلی زیبا وب

راهنماي خريد و استفاده عطر و اودكلن

1ـ در دنياي مُد، عطر و اودکلن هم مثل رخت و لباس و کفش و کلاه و . . . سال به سال، نو مي‌شود؛ اما هر عطري براي هر سن وهر موقعيتي مناسب نيست.

2ـ از عطرهايي مانند بولگاري، اسکادا و ايفريا که رايحه سنگيني دارند، ترجيحا در محافل رسمي استفاده کنيد. هميشه بهتر است که در مکان‌هاي رسمي از رايحه‌هاي تلخ، گرم، شيرين و تند استفاده کنيد.

3ـ در ساخت عطرهاي تلخ، معمولا از اسانس‌هايي مانند ريشه درختان و ادويه‌هاي تند شرقي استفاده مي‌کنند. عطرهاي شيرين و گرم هم عطرهايي هستند که از بو و طعم شکلات و ميوه‌هاي تابستاني برخوردارند.

4ـ از عطرهايي مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجيحا در محافل دوستانه و صميمي استفاده کنيد. هميشه بهتر است که در محافل دوستانه و صميمي، از عطرهاي سرد و ترش استفاده کنيد.

5ـ عطر سرد به عطري مي‌گويند که حس خنکي و تازگي را القا ‌کند. استشمام اين عطرها معمولا باعث مي‌شود که طعمِ ميوه‌هايي مانند خيار و هندوانه را به خاطر بياوريم .. مناسب جلسات صمیمی

6ـ عطر ترش به عطري مي‌گويند که طعم مرکبات را به خاطر بياورد. عطرهاي ترش نيز القاکننده حس طراوت و شادماني‌اند  ورزشکاران به این نوع عطر ها علاقمندند

7ـ عطرهاي سرد و ترش باعث آرامش روحي و رفع خستگي نيز مي‌شوند. لابد ديده‌ايد که در باشگاه‌هاي ورزشي، هواي داخل باشگاه را معمولا با رايحه‌هاي سرد و ترش مطبوع مي‌کنند. عطرهايي با طعم گل‌هاي وحشي مي‌توانند حس صميميت بيشتري به محيط القا کنند.

8ـ در بحث عطرها نيز از عطر سال و عطر فصل صحبت مي‌شود؛ درست مانند رنگ‌ها. طبيعتا عطرهايي که بهتر است در روزهاي گرم و آفتابي استفاده ‌شوند، با عطرهايي که مناسب روزهاي سرد زمستان‌اند، يکسان نيستند.

9ـ در فصل بهار از عطرهاي ملايم استفاده کنيد. عطرهاي ملايم و بهاري را معمولا از گل‌هاي بنفشه، تمشک و مگنوليا مي‌گيرند.

10ـ در روزهاي گرم تابستان براي ماندگاري بوي عطر بايد به دفعات بيشتري از آن استفاده کنيد. با اين حساب، بهتر است که در فصل گرم از عطري استفاده کنيد که ماندگاري بيشتري داشته باشد.
 

11ـ در فصل گرم، استفاده از رايحه‌هاي خنک و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلي و‌ وحشي بسيار خوش‌آيند است. استفاده از رايحه‌هاي خنک و ترش در فصل تابستان، سرماي خوش‌آيندي را به شما و اطرافيان‌تان منتقل مي‌کند و درنتيجه از حس گرماي محيط مي‌کاهد تا به يک حس تعادل دمايي برسيد.

12ـ ماندگاري عطرها در هواي سرد بيشتر است. يعني در پاييز و زمستان با توجه به دماي پايين هوا، الکل موجود در عطر ديرتر تبخير مي‌شود. در فصل‌هاي سرد سال، بهتر است از رايحه‌هاي سنگين مانند عطرهاي شيرين، تند و تلخ استفاده کنيد.

13ـ اگر پوست‌تان چرب است،  دوام و ماندگاري عطرها بر روي پوست‌هاي چرب و تيره بيشتر است. اما عطر براي پوست‌هاي روشن و خشک، در حکم يک مرطوب‌کننده است و دوام زيادي روي اين پوست‌ها ندارد.

14ـ اگر پوست‌تان روشن و خشک است و مي‌خواهيد ماندگاري عطرتان بيشتر شود، بهتر است پيش از استفاده از عطر، از لوسيون‌هاي مرطوب‌کننده بدون بو استفاده کنيد.

15ـ از زمان‌هاي گذشته، اين باور همچنان پابرجاست که عطر و اودکلن را بايد به پوست جلوي گردن و يا به مچ دست زد. واقعيت اين است که زدن عطر بر روي محل نبض‌ها (مانند: مچ‌دست، مچ پا، پشت زانوها و نبض گردن) باعث متصاعد شدن رايحه عطر شده و کلا خوش‌آيند است؛ اما پزشکان توصيه مي‌کنند به گردنتان عطر نزنيد! چرا که اين کار، احتمالِ بيماري‌هاي پوستي را در اين ناحيه افزايش مي‌دهد.منبع : تبيان - باز نشر زیبا وب

..............................................................................................................................

www.zibaweb.com  سایت اطلاع رسانی عطر ایران

www.zibaweb.comصفحه اصلی