اولین سایت اطلاع رسانی عطر ایران (تاسیس 1380) ، عطر یار  Friend Perfume

   

www.zibaweb.comصفحه اصلی زیبا وب

زنان و دختران جوان به عطرهای ملایم گرایش دارند

خواص عطر

 انجمن روان‌شناسی دانشگاه کلمبیا اعلام کرد که ۸۰درصد زنان و دختران جوان به عطرهای ملایم گرایش بیشتری دارند.

طی یک سلسله آزمایش که روی ۲۰۰ دختر جوان ۱۸تا ۲۵ ساله صورت گرفته،‌ اعلام شد که زنان بیش از هر چیز به عطرهایی از رایحه‌هایی همچون یاس بنفش، یاس سفید، گل‌های شرقی و رز، کشش بیشتری دارند.

 نتایج این تحقیق دو ساله نشان می‌دهد که میزان گرایش مردان به رایحه‌های مختلف عطر کاملا با میزان ترشح هورمون آدرنالین در ارتباط است، بر این اساس میزان ترشح هورمون آدرنالین سبب می‌شود که گرایش مردان نسبت به عطرهای مختلف متفاوت باشد، به طوری‌که ترشح آدرنالین به میزان زیاد سبب می‌شود که مردان به عطرهایی تندتر گرایش داشته باشند .

علاوه بر این مردانی که بیش از انجام این آزمایش‌ها از غذاهای سرخ شده، شیرین و کافئین‌دار استفاده کرده‌اند هم به عطرهایی تندتر از قبل گرایش دارند، علاوه بر رابطه مستقیم هورمون آدرنالین،‌ تستوسترون و تغذیه با انتخاب عطر، در نتایج این تحقیقات رابطه وزن و رایحه عطر هم مورد بررسی قرارگرفته و به این ترتیب هر قدر وزن مردان بالاتر باشد رایحه‌های تندتری را می‌پسندند.

محققان دانشگاه کلمبیا در راستای دوره‌های عطر درمانی، دست به این تحقیق زده‌اند. نتایج این تحقیقات نشان می‌دهد که رایحه‌ها کاملا با اعصاب در ارتباط هستند، در واقع عطرها کاملا با غدد درون‌ریز در ارتباط هستند و می‌توانند نقش زیادی در تنظیم تعادل بدن داشته باشند.

در این روش درمان از عطرهایی که فرد نسبت به آنها ابراز تمایل می‌کند برای بهبود شرایط روحی و متعاقب آن جسمی استفاده می‌شود . در میان اسانس‌هایی که برای عطر درمانی استفاده می‌شود بیش از همه از سه اسانس رز، لیمو و وانیل کاربرد دارد.

از رایحه رز در اغلب روان درمانی‌ها استفاده می‌شود زیرا که حس هارمونی و امنیت در بدن ایجاد می‌کند و کمک می‌کند فرد تا حد زیادی اعتماد به نفس پیدا کند و به غرورش مسلط باشد. نتایج این تحقیق ثابت می‌کند که رایحه رز انرژی علاقه‌مندی و ابراز عشق را بیش از پیش فعال کند.

همچنین رایحه رز می‌تواند به زنانی که زایمان‌های پرخطر دارند و خطر سقط جنین آنها را تهدید می‌کند، کمک کنند. همچنین می‌تواند به افسردگی‌های دوران قائدگی و یائسگی کمک زیادی کند .

رایحه لیموترش نیز سبب بهبود قدرت تمرکز در افراد و نیرو بخشیدن به فعالیت‌های ذهنی و تحریکات عصبی می‌شود. عطر لیموترش، عطر قابل توصیه برای محیط‌های کار است زیرا جو محیط کار را آرام می‌کند و باعث می‌شود که از اشتباهات انسانی پیشگیری شود، همچنین خستگی، تنبلی و استرس را از بین می‌برد و ایجاد ارتباط را در محیط کار آسان‌تر می‌کند.

مانند دیگر اعضای خانواده مرکبات لیموترش در ضدعفونی کردن محیط قدرتمند است و در درمان کم خونی، اسهال، فشارخون بالا، کلسترول بالا، رماتیسم، بی‌اشتهایی، سردرد، خارش و آسم مؤثر است.

اسانس وانیل هم خاصیت درمانی برای پوست دارد و به همین دلیل در ساخت وسایل آرایشی از آن استفاده می‌شود. از نظر روان‌شناسی داروی ضدافسردگی است زیرا با بوییدن عطر آن احساس آرامش در افراد ایجاد می‌شود، همچنین از نظر فیزیکی نیز فوایدی را به همراه دارد که می‌توان از آنها خاصیت ضددرد بودن را نام برد. فروزنده ارزانی

عطر  یار؛  برای آنهایی که دوستشان دارید

For your loved ones

Per i vostri cari

Pour vos proches

لأحبائك

Sevdikleriniz için

あなたの愛する人のための

 

..............................................................................................................................

www.zibaweb.com  سایت اطلاع رسانی عطر ایران

www.zibaweb.comصفحه اصلی