کلید واژه ها :شیر دهی،تغذیه صحیح،عفونت ادراری،لاغر،نوزاد،کودک،شیر مادر،پروتئین،وزن،فک،دندان،مکیدن،سینه،شیر خوار،کلسیم،آهن،رژیم غذایی،مادر شیر ده،گردو،تغذیه،ویتامین،فسفر،منگنز،پستانک برای نوزاد ضرر دارد، فواید پستانک،خون دماغ ، پوکی استخوان،پستانک ، نیاز های غذایی مادر  در دوران شیر دهی ،کارشناس پرستاری ، ضررهای پستانک ، پستانک و عفونت گوش

 www.zibaweb.com  زیبا وب ،سایت مفید برای خانواده های ایرانی

گرد آوری حمید رضا ترکمندی سایت زیباوب

سایر مطالب این صفحه : فواید پستانک برای نوزادان ،ضررهای پستانک بیماری پوکی استخوان، خون ریزی بینی کودک ، خون دماغ

تغذيه صحيح در دوران شيردهي ، فواید شیر مادر برای کودک
 

شيردهي دوراني خاطره انگيز براي مادراست. سختي ها و شيريني هايش همه در ذهن مادر به خوبي نقش مي بندد. مادر و كودك عاشق و نيازمند يكديگرند و مادر فداكارانه آنچه در روح و جسمش دارد به كودك مي بخشد و براي آنكه بتواند با سلامت كامل و خاطره اي خوش اين دوران را به پايان برساند ، بايد بداند كه چگونه نيازهايش را تامين كند.

چرا شير مادر بهتر است ؟

پژوهشهاي انجام شده در 30 سال اخير نشان داده ، بهترين و كامل ترين غذا براي كودك تا سن 4 تا 6 ماهگي فقط شير مادر است . چرا؟

. چون شير مادر از شيرهاي ديگر مغذي تر است.

. هميشه استريل است.

. بيش از300 نوع عامل ضد ميكروبي در شيرمادر وجود دارد كه مانع بروز بيماري در كودك خواهد شد . از اين رو ميزان شيوع اسهال در كودكاني كه شيرمادرخوار هستند 3 تا 14 بار كمتر از كودكان شيرخشكي است و به دليل وجود همين عوامل ضد ميكروبي، نوزاد خيلي كمتر به عفونت تنفسي ، عفونت اداري و عفونت گوش مياني مبتلا مي شود.

. شيرمادر كمتر ايجاد حساسيت مي كند و در خانواده هايي كه يكي از اعضاء مبتلا به حساسيت هستند، حتماً بايد كودك با شير مادر تغذيه شود.

. كودكي كه شير مادر مي خورد نه زيادي  چاق و پفكي مي شود و نه لاغرمي ماند. چون كليه نيازهاي كودك با شير مادر تامين خواهد شد. مثلاً اگر نوزادي زودتر از موعد بدنيا آيد شير مادرش با شير مادري كه نوزاد و به موقع بدنيا آمده تفاوت زيادي دارد و نيازهاي كودك را براي رشد بيشتر تامين خواهد كرد. يك نكته جالب در مورد شيرمادر اين است كه شيري كه كودك  در دقايق اول مي مكد، حاوي پروتئين بيشتر و چربي كمتر است و با ادامه شير خوردن به مرور چربي شير زيادتر مي شود. اين مساله باعث مي شود كه كودك درزمان لازم احساس سيري كند و مادر بايد توجه داشته باشد كه نوزاد را زود از سينه جدا نكند تا كودك با چربي دقايق آخر شيردهي، وزن گيري بهتري داشته باشد.

. مكيدن سينه باعث رشد فك و دندانهاي كود ك مي شود.

. تماس نزديك مادر و نوزاد باعث افزايش مهر و محبت آنها مي شود.

پس شيرمادر مناسب ترين  و طبيعي ترين روش تغذيه شير خوار است.

نيازهاي غذايي مادر در دوران  شيردهي

در دوران بارداري، جنين بسياري از ذخائر بدن مادر را مصرف مي كند و اگر مادر در دوران شيردهي تغذيه نامناسبي داشته باشد، به مرور خصوصاً با زايمانهاي مكرر قوايش تحليل مي رود ، استخوانهايش پوك مي شود ، ريزش مو پيدا مي كند و گاهي ازترس اينكه اين عوارض پيش آيد آنقدر پرخوري مي كند كه وزنش بالا رفته و بازگشت به وزن پيش از بارداري بسيار مشكل خواهد شد. پس بسيار اهميت دارد مادر دقيقاً بداند چه ميزان انرژي و مواد مغذي نياز دارد.

* انرژي : مادر براي تهيه شير 500 كالري انرژي اضافه بر نياز بدنش لازم دارد. به عبارتي اگر پيش از بار داري 2000 كالري انرژي در روز نياز او را تامين مي كرده، در شيردهي 2500 كالري انرژي لازم دارد. علاوه بر اين 500 كالري مقداري انرژي هم از چربي هاي ذخيره شده در دوران بارداري تامين مي شود كه اين مساله باعث مي شود، اگر مادر براساس مقادير خواسته شده در اين دوران، غذا مصرف كند به مرور هر ماه نيم كيلو لاغر مي شود ( چاقي دوران بارداري بر طرف خواهد شد). براساس ميزان انرژي لازم در دوران شيردهي ، غذاهاي تامين كننده آن داده مي شوند.

* پروتئين : در دوران شيردهي نياز مادر به پروتئين فقط 15گرم اضافه مي شود. ازاين رو كل پروتئين مورد نياز حدود 65 تا70 گرم در روز است . اين ميزان پروتئين با مصرف 3 ليوان شير در روز، 1عدد تخم مرغ و 180 تا 300 گرم  گوشت و حبوبات تامين مي شود.www.zibaweb.com

* املاح : بهترين املاح كلسيم و آهن هستند كه اگر مادر مشكل كم خوني داشته باشد و يا در معرض كم خوني باشد مصرف قرص فرو سولفات ضروري است. براي تامين كلسيم مادر بايد در روز 3 تا 4 ليوان شيركم چربي و سبزيجات برگ سبز مثل اسفناج ، نعناع ،جعفري ، كرفس و كلم و نيز مغز بادام و بادام زميني مصرف كند.

پس خيلي خوب است كه مادر شيرده هفته اي يك بار خورش كرفس بخورد و هرروز چند عدد بادام و بادام زميني ميل كند.

بهتر است مادراني كه كم خوني دارند، هفته اي يك بار جگر بخورند ودر طول روز حتماً 1عدد تخم مرغ و مقداري گوشت قرمز ميل كنند. گردو نيز براي اين مادران مفيد است.

* ويتامين ها : براي تامين ويتامين هاي لازم ، مادر حتماً به 5 تا 6 ليوان سبزيجات تازه بصورت سالاد، سبزي خوردن و يا پخته شده در غذا نياز دارد و بايستي هر روز 4 تا 5 عدد ميوه مصرف كند.

* چربي ها : در شيرمادر يك سري چربي هاي غير اشباع موجود است كه در غدد پستان ساخته نمي شوند و بايد از طريق غذا تامين شوند. پس بهتر است مادر هفته اي يك بار ماهي مصرف كند و از روغن زيتون در سالادش استفاده كند.

* آب : مادر در روز به 6 تا 8 ليوان آب يا آب ميوه نيازدارد.

 

نمونه يك رژيم غذايي مناسب براي يك مادر شيرده

نان سبوس دار 3 برش + پنير30گرم + كره 2قاشق مرباخوري + عسل يا مربا 2قاشق مرباخوري + شيركم چربي 1ليوان

صبحانه

ميوه 1 عدد ، چاي وكيك

ساعت 10

لوبيا پلو با سالاد شيرازي؛ گوشت 120گرم ، كته 15 قاشق غذاخوري، لوبيا سبز پخته يك دوم ليوان ، روغن مايع 2 قاشق مرباخوري ، ماست كم چربي 1 ليوان ، خيار 1عدد ، گوجه 1عدد، پياز يك دوم عدد به همراه آبليمو و روغن زيتون

نهار

ميوه 2 عدد ، نان 2برش ، پنير 30 گرم ، گردو 2 مغز كامل

عصرانه

كوكوي سبزي با ماست؛ تخم مرغ 1 عدد ، سبزي خام 2 ليوان ، نان 2 برش ، روغن مايع2 قاشق غذاخوري ، ماست كم چربي 1 ليوان

شام

شيركم چربي 1 ليوان ، عسل 1 قاشق غذاخوري

پيش از خواب

 

 

اين رژيم حاوي 2700 كالري انرژي ، 344 گرم كربوهيدرات ، 97 گرم پروتئين و 88 گرم چربي است.

تحقيقات اخيرنشان داده كودكاني كه با شير مادر تغذيه شده اند، كمتر از كودكاني كه با شير گاو تغذيه شده اند، به بيماري ديابت نوجواني( يا ديابت وابسته به انسولين) و بيماري MS مبتلا مي شوند و اين خبر اهميت شير مادر را نشان مي دهد.

چه مواد غذايي براي مادران شيرده مجاز نيست ؟

1) دم كرده هاي گياهي : گاهي دم كرده هاي گياهي مثل چاي نعناع و گل گاو زبان موجب بروز اثرات جانبي مثل تهوع و استفراغ در مادر مي شود و تركيبات اين نوشيدني ها وارد شير شده و امكان دارد همين اثرات در نوزاد هم بروز كند.

2) كافئين : كافئين وارد شير مادر شده و موجب تحريك پذيري نوزاد مي شود. بنابراين توصيه مي شود مادر شيرده كمتر از 2 ليوان در روز قهوه و كوكا مصرف كنند ، شكلات و كاكائو هم داراي تئوبروميد است كه مانند كافئين محرك است و بهتر است مصرفش محدود شود.

3) قند مصنوعي : اثر قندهاي بدون كالري و محصولات شيرين وبدون قند بر نوزاد نامشخص است. پس بهتر است مصرف اين مواد در شيردهي محدود شود.

4) ادويه جات زياد : مصرف زياد ادويه طعم شيرمادر را عوض مي كند كه بهتر است در شيردهي كمتر ادويه مصرف شود.

 جدول نيازهاي تغذيه اي مادر در دوران شيردهي

دانستن نيازهاي تغذيه اي يك مادر شيرده، براي مادراني كه ازمكمل هاي ويتامين واملاح استفاده مي كنند، ضروري است تا از مصرف بيش از حد مكمل ها جلوگيري شود.

 

ماده مغذي

ميزان مورد نيازدرروز

انرژي

پروتئين

ويتامين A

ويتامين D

ويتامين E

ويتامين  K

ويتامين C

ويتامين B1

رميوفلاوينB2

نياسينB3

ويتامين B6

فولات

ويتامين B12

كلسيم

فسفر

منگنز

آهن

روي

يد

سلنيم

 2700كالري

65 گرم

1300 ميكروگرم

5 ميكروگرم

12 ميلي گرم

65 ميكروگرم

95 ميلي گرم

5/1 ميلي گرم

6/1 ميلي گرم

17 ميلي گرم

5/1 ميلي گرم

500 ميكروگرم

8/2 ميكروگرم

1000 ميلي گرم

700 ميلي گرم

310 ميلي گرم

15 ميلي گرم

19 ميلي گرم

200 ميكروگرم

75 ميكروگرم

 كارشناس تغذيه تبيان

---------------------------------------------------------

از فواید پستانک 

 

بررسی ها نشان داده، استفاده از پستانک با رعایت موارد بهداشتی می تواند از مرگ ناگهانی نوزادان جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، مرگ ناگهانی نوزادان در اولین سال زندگی، سومین علت مرگ و میر نوزادان شناخته شده که سالانه قربانیان زیادی در سراسر جهان می گیرد.

هنوزعلت مشخصی برای مرگ ناگهانی نوزادان یافت نشده است.

ولی خوابیدن به پهلو یا روی شکم، خوابیدن روی سطح نرم، سیگار کشیدن مادر در دوران بارداری، حاملگی در سن پایین و تولد نوزاد با وزن کم، همگی از عواملی هستند که خطر ایجاد مرگ ناگهانی نوزادان را افزایش می ‌دهند.

در بررسی‌های جدید نیز مشاهده شده که استفاده کودک از پستانک نیز به دلایلی ناشناخته این خطر را کم می‌کند.

البته برخی از کارشناسان معتقدند که نوزادان به دلیل مکیدن پستانک راه عبور هوا را برای خود باز می کنند و یا به عبارتی اگر وقفه ای در تنفسشان ایجاد شود با مکیدن این وقفه بر طرف خواهد شد.

با توجه به اینکه علت مرگ ناگهانی نوزادان در بسیاری از موارد عدم تنفس برای مدتی کوتاه است به نظر می رسد مکیدن پستانک برای این منظور مفید واقع شود. منبع تبیان

از ضررهای پستانک !
پستانك و عفونت گوش

پژوهشگران توصيه مي‌کنند؛ والدين به نوزاداني که زياد مبتلا به عفونت گوش مي‌شوند، پستانک ندهند.بر اساس نتايج يك تحقيق پنج ساله بر روي نوزادان
در هلند مشخص شد آنهايي که پستانک مي‌مکند،10 برابر بيشتر از بقيه دچار عفونت‌هاي گوش مي‌شوند.اين گروه از پژوهشگران در مقاله‌اي در نشريه پزشکي فميلي پرکتيس نوشته‌اند که پزشکان بايد به والدين اين مساله را گوشزد کنند. عفونت گوش در بين نوزادان بسيار شايع است.

اين عفونت معمولا نياز به درمان آنتي بيوتيک ندارد و بعد از چند روز بهبود پيدا مي‌کند اما بعضي کودکان زياد به آن مبتلا مي‌شوند.در پژوهش انجام شده 476 کودک شرکت داشتند که 216 نفر از آنها پستانک مي‌مکيدند. در اين كودكان خطر ابتلا به عفونت گوش، 90 درصد بيشتر از کودکاني بود که پستانک نمي‌مکيدند.www.zibaweb.com
پژوهشگران مي‌گويند که اولين عفونت ممکن است احتمال عفونت‌هاي بعدي را بيشتر کند.آنها همچنين مي‌گويند که مکيدن پستانک باعث مي‌شود
باکتريها راحت‌تر از مجراي بيني به گوش مياني منتقل شوند.پروفسور استيوفيلد، رييس کالج سلطنتي پزشکان عمومي انگليس، مي‌گويد که پيشتر نيز پژوهش‌هايي در اين زمينه انجام شده بود اما خيلي منسجم نبود.پروفسور فيلد مي‌گويد که لازم نيست والدين نگران شوند اما در کودکاني که پستانک نمي‌مکند احتمال بازگشت عفونت گوش خيلي کمتر است.


iranhealers.com منبع
 

**************************

پوكي استخوان بيماري خاموش

تهيه و تنظيم: مريم مهران جليل (كارشناس پرستاري)
بيماري (
Osteoprosis) استئوپوروز يا همان پوكي استخوان، بيماري‌اي است كه بعد از پنجاه سالگي افراد ميانسال را تهديد مي‌كند. بيماري‌اي كه در خانم‌ها شيوع بيشتري نشان مي‌دهد. پوكي استخوان در واقع به اين معناست كه روند ساخته شدن بافت استخواني به تدريج كم مي‌شود. بدين ترتيب بافت استخواني موجود در بدن تجديد نمي‌شود و به مرور زمان تحليل مي‌رود، به همين علت تراكم دروني استخوان كاهش مي‌يابد. عناصر تشكيل دهنده استخوان از نظر كيفيت تغيير نمي‌كند، ولي از نظر كميت كاهش مي‌يابد.
بيماري يا عارضه پوكي استخوان به علت اين كه در مراحل اوليه و حتي در مراحل نهايي به صورت بيماري ساكت و نهفته‌اي است آن را قاتل ساكت مي‌نامند. به عبارت ديگر وقتي شخص به مبتلا بودن به اين بيماري آگاهي پيدا مي‌كند كه استخوان‌ها پوك شده، امكان شكستن آن‌ها حتي در حركت‌هاي ساده و طبيعي مانند عطسه كردن و جا به جا شدن در رختخواب وجود داشته و غيرقابل انكار است. بيماري استئوپوروز در تمام مراحل بروز و پيشرفت بي‌درد بوده و به همين دليل در نهايت شخص را غافلگير مي‌كند كه اكثراً همراه است با زمين‌گير شدن و در بسياري موارد به علت شكستگي مهم و صدمات زياد مانند پاره شدن اعصاب ستون فقرات با خونريزي مغزي به علت شكستگي جمجمه، سر، مرگ و مير زودرس را سبب مي‌شود. خوشبختانه با انجام اقداماتي خاص مي‌توان شانس بروز اين بيماري را تا حد قابل ملاحظه‌اي كاهش داد و از بروز شكستگي‌هاي استخواني كه در بسياري از موارد سبب ناتواني فرد مي‌شود، جلوگيري كرد. اگر فردي نيز مبتلا به استئوپوروز باشد داروهاي جديدي وجود دارد كه مي‌توانند روند پيشرفت اين بيماري را كاهش دهند يا متوقف سازند.
فاكتورهاي خطر اصلي شامل موارد زير مي‌شوند:
سن (معمولاً از 30 سالگي شروع مي‌شود اما بعد از 50 سالگي تشديد مي‌يابد) نژادهاي غيرسرخ‌پوست و سفيد آسيايي، وجود ساختارهاي استخواني كوچك‌تر، سابقه خانوادگي مثبت، اختلال و كمبود در هورمون‌هاي جنسي به خصوص كمبود استروژن در زن‌ها و نيز مردها، بي‌اشتهايي عصبي، دريافت كلسيم و ويتامين
d اندك در رژيم غذايي، بي‌تحركي، تجويز بيش از حد هورمون‌هاي تيروئيدي، هپارين، داروهاي ضد تشنج خاص نظير فني توئين و همچنين وجود بيماري‌هاي خاص مي‌توانند بر روي استخوان تأثير گذارند، نظير بيماري‌هاي هورموني (پركاري تيروئيد، كم كاري غده پاراتيروئيد، بيماري كوشينگ) و بيماري‌هاي التهاب مفصلي.
تشخيص پوكي استخوان چگونه است؟
يك روش تشخيصي ساده، در اندازه‌گيري دانسيته و تراكم استخوان در قسمت‌هاي مختلف بدن نظير ستون مهره‌ها و لگن است كه مي‌تواند به تشخيص پوكي استخوان كمك كند. از روش‌هاي عكسبرداري خاصي مي‌توان جهت تشخيص استفاده نمود.
www.zibaweb.com

پيشگيري:
تغيير روش زندگي، بهترين وسيله پيشگيري از بروز پوكي استخوان مي‌باشد. اصولاً استخوان‌هاي بدن پس از 30 سالگي و در صورت عدم توجه به رژيم غذايي، بي‌توجهي به مصرف مقدار لازم و كافي كلسيم و ويتامين
D و همچنين نداشتن فعاليت‌هاي جسمي و نوشيدن نوشابه‌هاي كافئين‌دار به تدريج املاح خود را از دست مي‌دهد و زمينه بيماري پوكي استخوان را فراهم مي‌كند. روغن ماهي، زرده تخم‌مرغ، مارگارين، شير و غني‌ترين منبع روغن كبد ماهي از منابع اصلي ويتامين D مي‌باشند. طريقه اصلي نشر ويتامين D قرار گرفتن در معرض نور خورشيد مي‌باشد.
سبزيجات برگ سبز مثل (كلم، چغندر، شلغم، خردل، بادام، ساردين، لوبياي سبز و غني‌ترين منبع شير و لبنيات از مهم‌ترين منابع كلسيم مي‌باشند.)
خانم‌ها هم اگر در دوره يائسگي و بعد از آن متوجه رژيم غذايي خود نباشند به علت از كار افتادن تخمدان‌ها و توقف ترشح هورمون استروژن بيشتر در خطر بروز اين بيماري خطرناك قرار دارند.
بانواني كه دچار پوكي استخوان هستند به توصيه‌هاي زير توجه فرمايند:
1- روزانه 1000 تا 1500 ميلي‌گرم كلسيم نياز دارند (يك تا 5/1 گرم)
2- اگر سيگاري هستيد آن را ترك كنيد.
3- در صورت وجود بيماري زمينه‌اي خاص كه سبب بروز پوكي استخوان مي‌شود آن را درمان كنيد.
4- از مصرف داروهايي كه سبب خواب‌آلودگي و گيجي شما مي‌شوند، خودداري كنيد.
5- از زمين خوردن پيشگيري كنيد و كفش‌هاي محكم بپوشيد كه داراي پاشنه كوتاه و كف عاج دار باشند.
6- در كنار دوش و دستشويي دستگيره نصب كرده و از آن‌ها استفاده كنيد.
7- بيشتر ورزش كنيد. انجام ورزش‌هاي تحميل وزن به طور مرتب و منظم سرعت تشكيل استخوان را افزايش مي‌دهد. انجام ورزش‌هاي آيروبيك (
aerobic
) مثل راهپيمايي سه روز در هفته هر بار به مدت 20 تا 30 دقيقه توصيه مي‌شود.
همچنين انجام اين ورزش‌ها، به حفظ تعادل بيمار كمك مي‌كنند و احتمال به زمين خوردن و شكستگي استخوان را كاهش مي‌دهند. منبع سایت هگمتانه

هگمتانهhttp://hegmataneh.org

*******************************

خونريزي بيني کودک
ازبيني، زماني خون مي آيد که رگ هاي کوچک داخل سطح بيني پاره شوند. حوادث زير مي توانند خونريزي بيني را پديد آورند: ضربه به بيني، عطسه کردن هنگام سرماخوردگي يا تب يونجه، وجود شي» خارجي در بيني، دست در دماغ کردن و امثال آن، اگر شي» خارجي در بيني فرو رفته باشد ترشحات بدبو همراه با خون خارج مي شود. خونريزي بيني ممکن است شديد باشد اما معمولا مقدار خيلي کمي خون از آن بيرون مي ريزد.
آيا خطرناک است؟
خون دماغ بندرت خطر دارد. اما اگر کودک مرتبا خون دماغ شود و زود بند نيايد و يا اگر بعد از يک ضربه به سر خون دماغ ايجاد شود بايد براي درمان اقدام کنيد.
ابتدا چه کار بايد بکنيم؟
سعي نکنيد با قراردادن چيزي داخل بيني جلوي خونريزي را بگيريد. سر کودک را بدرون يک ظرف يا دستشويي خم کنيد يا انگشت شصت و انگشت اشاره، بيني را از جايي که استخواني نيست محکم بگيريد. بمدت 10 دقيقه و يا تا زمان توقف خونريزي نگهداريد. نگذاريد کودک، سرش را بهنگام خون دماغ به عقب خم کند. اين کار موجب مي شود خون به پشت بيني و سپس داخل معده برود و موجب تحريک و استفراغ شود.
چنانچه بعد از 30 دقيقه خونريزي متوقف نشد و کودک دچار سرگيجه و رنگ پريدگي شده باشد فورا به دکتر مراجعه کنيد. چنانچه فکر مي کنيد يک شي» خارجي در بيني کودکتان فرو رفته است و يا اينکه خون دماغ مرتبا تکرار مي شود با دکتر مشورت کنيد.
دکتر چه اقدامي انجام خواهد داد؟
اگر به سر کودک ضربه خورده است دکتر براي بررسي ورد شکستگي از جمجمه عکس خواهد گرفت.
اگر خون دماغ متوقف نشود براي بندآوردن از گاز استفاده مي کند. اين کار با بي حسي موضعي انجام مي شود. بعد از چند ساعت مي توان گاز را برداشت.
اگر شي» خارجي در بيني کودک باشد دکتر در صورت لزوم با بي حسي موضعي آنرا خارج مي کند.
اگر خون دماغ مکررا ايجاد شود دکتر شما را به يک متخصص گوش و حلق و بيني معرفي مي کند. اگر عود خونريزي از دماغ بخاطر شکننده بودن رگهاي خوني باشد دکتر متخصص از طريق سوزاندن (کوتر کردن) انتهاي رگ تحت بيهوشي عمومي به درمان آن مي پردازد.
شما چه کمکي مي توانيد بکنيد؟
نگذاريد کودک اقلا 3 ساعت بعد از خون دماغ، بيني خود را دستکاري کند. زيرا امکان شروع مجدد خونريزي هست.

**************************

خطر براي خانم هاي باردار ، هویت جنسی زنان ، مراقبت از لب ها

مشاجره محترمانه زن با شوهر ، برای سلامت زن خوب است

حضور و فعالیت اجتماعی زنان ، رنگ صورتی برای دختر ها

خواص دارویی عسل ، مادران مطالعه نمایند

زنان مرد صفت و ترک تجارب شهوانی

باورهای درست و غلط دختران و  زنان افسرده

 

 

صفحه اصلی سایت زیبا وب Home Zibaweb.com                               تماس با ما contact us